Jdi na obsah Jdi na menu

Proč realizaci u nás?

 Svěřte realizaci zahrady do rukou zkušených odborníků firmy ZAHRADY ČERNÁ a získáte spolehlivého realizátora, kvalitně odvedenou práci a záruku Vaší spokojenosti.  Realizovali jsme zahrady desítkám spokojených zákazníků.

Nabízíme realizace a údržby zahrad včetně nákupu a dodávky okrasných rostlin, přípravy pozemku (i zemní úpravy - ručně, strojově, navezení zeminy), vysázení a ošetření, zakládání trávníků, kácení, prořezávání stromů, keřů, sekání trávníků, pletí výsadeb a dále výsadby např. letničkových záhonů, popř. další činnosti dle Vašeho přání.

 Cena zahrady

Cena závisí především na návrhu zahrady. Celkovou částku se snažíme přizpůsobit Vašim finančním možnostem a přáním. Většinou bývá cena za realizaci individuální a vždy zasmluvněna před zahájením prací.

 Součástí realizací mohou být kromě výsadby rostlin také:

  • jezírka - jak koupací, tak okrasná                                              
  • suché kamenité zídky
  • zděné zídky, palisády
  • chodníčky, terasy ze zámkové dlažby či jiných materiálů
  • pergoly, altánky , přístřešky
  • automatické závlahové systémy Hunter                                                                                                           
  • další drobné stavební úpravy
  • a určitě zahradní led osvětlení, které dodává zahradě nevšední kouzlo

                                                                         

Popis jednotlivých objektů

Koupací jezírka

Koupací jezírka nabízí moderní alternativu jak si dopřát uvolnění a radost z koupání v klidu domova. Co může být příjemnějšího než mít možnost nejen posedět u jezírka a pozorovat magickou vodní hladinu, ale také se osvěžit a zaplavat si ve vlastním koupacím jezírku.

Zahradní okrasná jezírka

Voda je živým prvkem a do zahrady vnáší životní harmonii a klid. Na klidné hladině zahradního jezírka se odráží světlo i okolní prvky. Voda příjemně ochlazuje, ale také zvlhčuje vzduch pro vysázené stromy a keře.

Potůček

Tekoucí voda je vzrušující na pohled a příjemná pro poslech. Potůček je prvkem, jenž do zahrady vnáší život.

Skalky

Klenotem zahrady je vhodně umístěná, správně založená a dobře osázená skalka. Málokteré partie zahrady dosahují tak silného estetického účinku jako právě skalky.

Zídky a palisády

Užívají se pro vyrovnání výškových rozdílů pozemku. Pro větší estetický půvab bývají suché zídky osázeny travinami a skalničkami.

Živý plot

Živé ploty rozdělují pozemek a tvoří přirozenou hranici se sousedy. Jsou kulisou pro ostatní zahradní prvky, chrání Vaše soukromí a jejich působivé barevné obměny zpříjemní každé roční období. Nabízíme stříhaný živý plot z jehličnatých i listnatých dřevin, ale i výsadbu volně rostoucích a kvetoucích keřů mnoha druhů.

Zahradní rostliny, stromy, keře, trvalky, skalničky, ...

Nabízíme listnaté i jehličnaté stromy a keře z domácí i zahraniční produkce ověřených dodavatelů. Můžete se těšit z toho, jak zahrada poroste z malého stromku či keříku, nebo se rozhodnout pro výsadbu již vzrostlých stromů, které posunou vzhled zahrady o desetiletí vpřed. Základní kostru zahrady, tvořenou stromy a solitérními keři, doplníme o zahradní keře, traviny, trvalky a skalničky, aby byla Vaše zahrada pestrá a zajímavá po celý rok.

 

Náhledy fotografií ze složky Ukázky zahrad